Fatkeqësi e rëndë,18 të vdekur nga pakujdesia e shoferit të autobusit

0

Të paktën 18 persona kanë mbetur të vdekur dhe 3 te tjerë të lënduar pasi që një minibus rrëshqitit në një përroskë në Badgis, provincë e Afganistanit.

Kryetari i Distriktit të kësaj province, Ahmad Zia Akaza tha për një agjenci lajmesh se incidenti ndodhi në një zonë malore rreth orës 10:00 të mëngjesit.

Ai shtoi se automjeti po udhëtonte nga perëndimi në pjesën veriore të Afganistanit, dhe se pakujdesia e drejtuesit të autmojetit mund të jetë shkaktari i aksidentit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here