Fati e tradhton Shkëndijën, kualifikim i pamerituar për skocezët

0

Se futbolli ndonjëherë di të jetë i padrejtë, e tregon më së miri ndeshja e Europa League mes Aberdeen dhe Shkëndijës.

Shkëndija e Tetovës, padrejtësisht është eliminuar nga gara evropiane, duke luajtur barazim pa gola në udhëtim te nënkampioni skocez, Aberdeen.

Ndeshja e parë në Shkup, pati përfunduar 1:1.

Në Skoci, Shkëndija ishte skuadër shumë më e mirë, me raste ideale shënimi, por fati sonte ishte me Aberdeen, që kalon në raundin tjetër të Europa League./Indeksonline/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here