Familjari i viktimës: Ka qenë me bagëti afër shtëpisë dhe është goditë nga rrufeja

0

Një burrë nga fshati Kusoriq të Pejës ka vdekur dje rreth orës 19:25, pasi që është goditur nga rrufeja.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar, Driton Rugova, zëdhënës i Policisë së Kosovë për Rajonin e Pejës.

“Sot, rreth 19:25 një person është sjellë në Spitalin Rajonal në Pejë, i cili sipas ekipit mjekësor, është goditur nga rrufeja dhe nuk ka arritur të mbijetojë. Vdekjen e viktimës e ka konfirmuar ekipi mjekësor”, tha Rugova.

Ndërkaq, një familjar i viktimës ka thënë për Klan Kosovën se i ndjeri “ka qenë me bagëti në një fushë afër shtëpisë dhe është goditë nga rrufeja”.

 

Mësohet se viktima është rreth moshës 51-vjeçare.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here