Fadil Vokrri e kujton kur luante për Jugosllavinë

0

Ish-futbollisti i Prishtinës dhe i disa klubeve të tjera në ish-Jugosllavisë ka kujtuar përmes një postimi të një fotografie në Facebook kohën kur luante për Reprezentacionin e këtij shteti. Vokrri tash është kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës.

POSTIMI I PLOTË

Me reprezentacionin shtetror, para ndeshjes me Bullgarinë.Viti 1985.
Po në këtë periudhë (1984-1987) Vokrri isha anëtar i reprezentacionit shtetëror, për të cilin pati 12 paraqitje dhe 6 gola të shënuar. Nga këto ndeshje kujtoj ate të 14.10.1987, në stadiumin “Grbavica” të Sarajevës të cilën “të kaltërtit” e kishin fituar 3:0 përballë Irlandës Veriore , në të cilen une Fadil Vokrri kam pas shënuar dy super gola (12′ e 34′) dhe ka qenë futbollisti i ndeshjes.
i tërë publiku në stadium thrriste emrin tim, që ta ekzekutoj atë penallti dhe të bëjë “heat-trick”, por, unë vet nuk kam dashtë që ta shutoj penalltinë, dhe mbeta me dy gola, ndërsa penalltinë e ka realizuar Faruk Haxhibegiç (74′)”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here