Është sulmuar Ambasada e Serbisë, lexoni se nga kush

0

Një shtetas serb sulmoi ambasadën e vendit të tij në Athinë, gjatë orëve të paradites së sotme në kryeqytetin grek. Me një thikë në dorë, shtetasi arriti të hyjë me forcë në ambientet e ambasadës, por u izolua më pas nga forcat e sigurisë, deri në mbërritjen e forcave të policisë.

Aktualisht shtetasi serb është shoqëruar në një rajon policie në Athinë dhe po merret në pyetje për shkaqet që e çuan drejt këtij akti.

Paraprakisht dyshohet se ngjarja ka lidhje me ndonjë pakënaqësi personale dhe nuk dyshohet për sfond terrorist. Në ambientet e ambasadës ndodheshin personeli diplomatik, por asnjëri prej tyre nuk u dëmtua nga sulmi.

Lidhur me këtë ngjarje ka folur ambasadori serb në Athinë, Dusan Sapsojevic, i cili ka konfirmuar se nuk asnjë të lënduar.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here