Është rrahur brutalisht imami në Novi Pazar, po lufton për jetën

0
Nezir Salihovq, imam nga xhamia e Borit në lagjen Lug të Novi Pazarit, është rrahur brutalisht me shufra metalike.

Ai me lëndime të rënda është dërguar në spital ku po lufton për jetën.

Është konfirmuar se imami urgjent është dërguar në qendrën kirurgjikale në Spitalin e Novi Pazarit ku i është dhënë ndihma, shkruan lajmi.net.

“Diagnozat ende janë duke iu bërë dhe është herët të flitet për shkallën e lëndimit”, ka thënë për tanjug kirurgu kujdestar, Kemal Bërniçanin.

Sipas tij, gjendja e tij momentalisht është stabile.

Salihoviq gjendet në shok dhomë.

Atë, pas lutjeve, e kanë sulmuar disa burrë jo fort larg nga xhamia ku më pas janë larguar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here