Eshte mjaft ironike kjo: Thonë LDK nuk bën me e përmend Rugovën në fushatë, e bën Kurti

0

Bearat  Buzhala

I thojne LDK’se pse po e perdorni Rugoven per fushate zgjedhore, thojne Rugova ka vdeke qe 16 vjet, thojne qe koha e Rugoves ka kalu etj., etj.

OK, krejt kjo kish pase logjike, ama qysh bre po kerkoni prej LDK’se mos me e permend Rugoven, mos me ia vizitu varrin, kur ne anen tjeter Albini kur ka vdeke Rugova nuk e ka fole bash asnje fjale, ne fakt nuk e ka fole asnje fjale per 15 vjet, kurse vendose me e vizitu varrin e Rugoves saktesisht ne fushate zgjedhore.

Do te thote, logjika eshte kjo: Per Rugoven ka te drejte me fole, varrin e tij ka te drejte me ia vizitu, vec ai qe e ka quajt ate autokrat dhe kapes te partise.

Qysh thojne, mos me ju njofte njeri shtrenjt iu kish pagu. Pra, LDK nuk ben me e permend Rugoven, por ben Albini. LDK nuk ben me i shku te varri gjate fushates, ama ben Albini.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here