Është arrestuar autori i cili hodhi kapsollën që e la pa gishtrinjë policen Ina Nuka

0

Është arrestuar autori i dyshuar se ka hedhur kapsollën kundër polices Ina Nuka, e cila mbeti e plagosur.

“Nga shërbimet e Policisë Tiranë falë një pune të mirë organizuar hetimore u bë identifikimi dhe kapja në kohë rekord e autorit të plagosjes, shtetasi Daniel Drobaj, 18 vjeç, banues në Tiranë”, shkruhet më tej në njoftim.

8 vjeçari Daniel Dobra u arrestua te rruga e Kavajës.

“Shërbimet e Policisë Tiranë identifikojnë dhe kapin në kohë rekord autorin e plagosjes së efektives së Policisë, shtetases Ina Nuka. Nga shërbimet e Policisë Tiranë falë një pune të mirë organizuar hetimore u bë identifikimi dhe kapja në kohë rekord e autorit të plagosjes, shtetasi Daniel Drobaj, 18 vjeç, banues në Tiranë.

Në ngarkim të këtij shtetasi do të referohen materialet pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje”, “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime dhe në manifestime të paligjshme”, “Prishje e rendit dhe qetësisë publike” si dhe “Goditja për shkak të detyrës””, njofton policia.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here