Ende pa e vuajtur një dënim, shkakton dhunë ndaj gruas

0

Një femër në Prishtinë ka raportuar në Policinë e Kosovës se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. Ajo ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit rasti i dhunës shkon në procedurë të rregullt, mirëpo pas verifikimit ka rezultuar se ky burr i dhunshëm ka një fletëurdhëresë tjetër. Në bazë të urdhëresës ai është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të një dënimi tjetër për kundërvajtje në burgun e Dubravës

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here