Elhaida Dani e prezanton me këngë tjetër Shqipërinë në “Eurovision”, jo me atë fituese

0

Këngëtarja Elhaida Dani ka treguar që këtë vit do ta prezantojë Shqipërinë në “Eurovision” me këngë tjetër dhe jo me atë që kishte fituar në FiK, vitin e kaluar. Kështu ka shkruar ajo vetë në faqen e saj në Facebook. Dani shpreson që një gjë e tillë të mos sjellë të papritura dhe polemika.

POSTIMI I PLOTË

Mendoj se eshte e drejte t’ju komunikoj personalisht vendimin e marre dhe me eshte komunikuar se fundmi.
Kete vit do te perfaqesoj Shqiperine ne Eurovision me nje kenge tjeter nga ajo me te cilen u shpalla fituese e FiK,,, ne dhjetor te vitit te kaluar.
Ky lajm do behet publik dhe zyrtar se shpejti, por deshiroja qe te isha une ajo qe jua komunikoj per here te pare.
Autori i kenges Diell, per arsye personale dhe te pandryshueshme, ka vendosur te terheqe kengen nga ai e kompozuar dhe do jete per fat te keq e pamundur te kendohet nga une ne Eurovision Song Contest 2015.
Duke respektuar kete zgjedhje te tijen personale, dhe ne dakordesi me RTSH, e mbi te gjitha duke respektuar rregullat e vendosura nga ESC , me eshte komunikuar qe si fituese e FiK, une duhet te perfaqesoj vendin tim ne Viene me nje kenge te re.
Urimi dhe deshira ime eshte qe ky vendim i papritur qe me eshte bere i ditur te mos sjelli pakenaqesi dhe polemika;

~ Qellimi mbetet ai qe Shqiperia te ndahet me nje rizultat sa me te mire dhe te gjithe do punojme sa me shume per ta arritur. ~
ELHAIDA DANI

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here