Edlira Toro, shembulli i rikthimit të suksesshëm në jetë pas aksidentit

0

30 qershori 1994 ishe dita kur një aksident fatal përplasi 6 – vjeçaren Edlira Toro në zonën e saj të banimit, Roskovec, në Shqipëri . Gjendja shëndetësore ishte shumë e rënde, madje mjeket ishin konfuz për jetën e saj.Vogëlushja u mbijetojë plagëve të rënda të shkaktuara në trup, por humbi njërën këmbë. Nuk ishte e lehtë që Edlira të pranonte realitetin… të mos ecte dhe vraponte njëlloj si gjithë bashkëmoshatëret e saj, shkruan faqja e “Emisioni Me zemer te hapurVitet kaluan dhe vajza mbaroj klasen e 8-të me rezultate të shkëlqyera dhe vendosi të ndiqte studimet në një shkollë profesionale, siç ishte ajo e Ekonomikut. Mbaroi gjimnazin… mbaroi shkollën e lartë Dega Ekonomik dhe Masterin Shkencor për Financë. Gjithë përvojën e saj në të kaluarën Edlira e ka treguar në emsionin që do të transmetohet këto ditë. 

vajza1

vajza2

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here