Edhe një sportist nga Kosova fillon të ngjitet majave të suksesit në Irlandë

0

Valdrim Lubishtani ka arritur që të shënoj fitoren e tij të radhës në MMA në Irlandë pas vetëm 40 sekondave. 19 vjeçari nga Ferizaj nuk po njeh kundërshtarë në këtë sport mjaftë të rrezikshëm.

Ai tashmë ka kaluar në profesionalizëm dhe nuk ka asnjë humbje. Shumicën e luftërave i ka me nokaut. Shikojeni vetëm këtë të fundit, ku ai e rrahë një kundërshtarë shumë të vjetër se ai duke mos i lënë hapësirë për befasi./Zeri/

Shikoni videon më poshtë:

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here