E acaroi muzika, shqiptari i ngul thikën fqinjit maroken pa i thënë asnjë fjalë

0

Një thikë kuzhine me një teh të gjatë 21 cm. Kjo është arma me të cilën B.B, 36 vjeç me origjinë shqiptare, u hodh kundër YEJ, fqinjit të tij me origjinë marokene.

Nëse dinamika e agresionit që ndodhi të enjten pasdite është e qartë, motivi është ende i pakuptueshëm. Por, banorët e zonës së qetë thonë se shkaku ishte muzika e lartë i fqinjit.

Ishin britmat e tij që tërhoqën vëmendjen e lagjes dhe menjëherë dhanë alarmin që lejoi të gjithë patrullat e karabinierëve dhe të shmangnin një epilog shumë më dramatik. YEJ ishte me shumë fat sepse edhe pse plaga në gjoks është mjaft e thellë, ajo nuk dëmtoi asnjë organ jetësor.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here