Dyshohet për komplot vrasje në familjen e kryetarit të Turqisë

0

Të gjithë truprojat e familjes së Presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan, përfshirë ata të vajzës së tij, janë ndërruar pas dyshimeve për një komplot vrasjeje të raportuar më 24 shkurt nga mdiat turke.

Javën e kaluar, Zyra e Kryeprokurorit në Ankara nisi një hetim pas raportimeve rreth një komploti vrasjeje që kishte në qendër, Symeyye Erdogan, që u publikua në mediat pro-qeveritare, transmeton Express.

Javëve të fundit ishte spekuluar se Symeyye Erdogan mund të garonte për të parën e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim në zgjedhjet e ardhme që do të mbahen në muajin qershor.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here