Dy tërmete në Kosovë

0

PRISHTINE, 21 JANAR – Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm dy tërmete e kanë goditur Kosovën. Njëri nga tërmetet ka qenë 4.3 ballësh dhe tjetri 2.6 të Rihterit sipas quakes.globalincidentmap. Tërmetet kanë qenë me epiqendër në Rrafshin e Dukagjinit, ku kanë goditur rajonin e Istogut dhe Pejës. Tërmeti sipas njoftimeve është ndier edhe në Gjakovë, Deçan, Klinë si dhe në Mitrovicë e Skenderaj. Nuk ka njoftime për ndonjë dëm.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here