Dy shqiptar nga Shkupi e kapën të gjallë ujkun

0

Dy shqiptarë, nga fshati Rauviq i Sarajit të Shkupit, kanë arritur të kapin të gjallë ujkun.

Sulemajn Abduramani dhe Ridvan Ademi e kanë konfirmuar për TetovaSot, se ata para dy ditësh me sukses kanë arritur të kapin ujkun të gjallë.

Ata gjithashtu kanë dërguar edhe fotografitë me të cilat e dëshmojnë, kapjen e ujkut të cilit tani ata e mbajnë të lidhur dhe të rrrethuar me tela.

Ndryshe edhe pardje një qytetarë nga Batinca e Shkupit, ka mbytur me sëpatë një ujk, i cili qytetarit i ka shktuar lëndime trupore, pas të cilave përfundoi në spital./TetovaSot

123

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here