Dua Lipa është ndër të parat artiste me famë ndërkombëtare që ka uruar shqiptarët për 28 nëntor.

Me anë të një videoje dhe disa fotografive e mbështjellë në flamurin kombëtar, Dua Lipa ka bërë urimin e saj për shqiptar në këtë ditë feste.

Dua sjell pamje nga pjesëmarrja e saj në festivalin SunnyHill këtë verë në Kosovë, shkruan Gazeta Express.

Këngëtarja e suksesshme ka shkruar: “Urime dita e Flamurit, me shumë dashuri” në shqip e gjithashtu edhe në gjuhën angleze

Në disa fotografi Dua shihet me dashurinë e saj, modelin nga Anglia Isaac Carew, i cili nuk ka vonuar për të bërë me duar shqiponjën në koment në postimin e Duas.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here