Dorëheqje do të jepja po të kisha fyer serbët

0

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit ka komentuar “mos largimin e ministrit Jabllanoviq nga posti i ministrit”.

Veseli edhe pse nuk ka dashur të flas për protestat e opozitës dhe mos veprimin e Qeverisë së Kosovës se a duhet shkarkuar apo jo Jabllanoviq megjithatë ka thënë diçka rreth kësaj çështje.

“Unë e konsideroj se nuk do të isha kryetar i Kuvendit as dy ditë nëse do të bëja fyerje për komunitetin serb. As dy ditë nuk do të qëndroja në këtë pozicion që unë jam”, ishte i qartë në përgjigje Kryeparlamentari Kadri Veseli.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here