Djali i Beg Rizajt: “Babi, pse ike”

0

Blend Kërceli, që jeton në Zvicër, në një postim të tij në rrjetin Facebook, kujton babanë e tij, Beg Rizajn.

“BABI IM PSE IKE

Beg Rizaj

Nuk do te mjaftojne kurre fjalet per te shprehur dashurine qe kam per ty babi. I dashur Baba unë te kam treguar ne çdo moment qe te dua pafund, por sot diten e varrimit do doja diçka te veçante te mbushur plot dashuri. Cdo femije do ndjehej krenar qe ka nje baba si ti, ashtu siç ndjehem dhe une. Te falenderoj që me bere ta dua me shume Atedheun dhe Kumanoven. Fati nuk deshi qe ne te jemi bashke deri ne fund te jetes.

Askush nuk mund te dal kunder fatit. Fati deshi që unë të njohe më mirë pranë trupit tënd të vrarë o babi. Jeta nuk deshi qe te jemi pran njeri tjetrit dhe tani unë qajë dhe bertas dhe ti babi nuk më pergjigjesh.

Babi unë nuk arrijë te shohë nga posht! Ti babi me shiko te lutem nga lart nga qielli. Sot fizikisht te varrosi pergjithmon por unë nuk do të ndalemi kurr së thirruri Babiiii…

U prehtë shpirti yt në paqen e përjetëshme Babi

Blend Kerçeli biri yt. (Zvicer)” (sic.), ka shkruar Blendi.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here