Dinamo jo i fortë veç me Skënderbeun, e mposhtë edhe Arsenalin VIDEO

0

Dinamo Zagreb, që e mposhti Skënderbeun, e ka mposhtur edhe Arsenalin. Dinamo e ka bërë befasinë e kësaj xhiroje në Ligën e Kampionëve duke fituar 2 me 1. Golat për Dinamon i shënuan Pivaric dhe Fernandes nga një në secilin pjesë, ndërsa për londinezët shënoi Walcott. Arsenal ishte me një lojtar në fushë që nga minuta e 40 pas përjashtimit të Giroud.

Në ndeshjet tjera ka fituar Bayer Leverkusen 4 – 1 nga Bate Borisov, Roma dh Barcelona kanë barazuar 1 me 1, Bayern Munich nga Olimpiaos si mysafir 3 me 0, Chelsea ka fituar 4 – 0 nga Maccabi Tel Aviv,

Gent dhe Lyon kanë barazuar 1 – 1, Valencia ka befasuar duke humbur 2 – 3 nga Zenit St. Petersburg.
https://www.youtube.com/watch?t=132&v=Z4_FS8HLUls

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here