Didier Dechamps:Shqipëria mund të kualifikohet për “Francë 2016”

0

“Po Shqipëria mund t’ia dali të kualifikohet për europianin e verës së ardhshme. Mjafron të shikosh vendin që ajo mban ne klasifikim (vendi dytë) dhe të dish që nga ky grup kualifikohen dy vendet e para dhe i treti ne play off”- ka thënë trajneri i Francës Didie Deshamps. Ai ka përmendur fitoren e kuqve në Portugali, ndeshjen e mirë të kombëtares sone në Renne (1 me 1) dhe ndeshjen me Italine ku Shqipria humbi vetëm minutat e fundit.
Kur u pyet se cilat jane difektet e Francës Deshamp u përgjigj: “për këtë pyesni De Biasin”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here