Detaje nga vrasja e 17-vjeçares në Laprakë

0

Zbardhen detaje të reja nga vrasja e 17-vjeçares, Briselda Gjikolaj dhe plagosjen e të dashurit të saj Erion Benga, 23-vjeç, pasditen e djeshme në Laprakë. Report Tv mëson se Erion Benga ka qenë në një lokal me të miturën dhe një vajzë tjetër te blloku “Gintash”. Të njëjtat burime saktësojnë se në të njëjtin lokal kanë qenë të pranishëm edhe dy autorët. Këta të fundit dyshohet se kanë ngacmuar vajzat në tavolinën e Bengës çka ka acaruar tonet mes të rinjve të cilët edhe kanë debatuar me njëri-tjetrin.

Erion Benga largohet më pas nga lokali i shoqëruar nga dy vajzat. Menjëherë pas tyre kanë dalë nga lokali edhe dy autorët duke i ndjekur nga pas. Pasi Benga dhe e dashura e tij po ecnin në drejtim të rrugice të errët, një prej autorëve i cili dyshohet se është me origjinë nga Puka, ka hapur zjarr në drejtim të Erion Bengës dhe Briselda Gjikolajt, duke lënë të vdekur këtë të fundit e cila ka marrë një plumb në kokë, ndërsa 23-vjeçari mbeti i plagosur dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Deri tani nuk ka asnjë person të ndaluar për këtë ngjarje. Banorët e zonës janë shprehur se kanë dëgjuar të shtënat e armës së zjarrit (më shumë se katër), ndërsa autorët janë larguar me shpejtësi duke humbur gjurmët.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here