Deputetja Blerta Deliu, e treta në ”Garën e Femrave” në automobilizëm

0

Në garën e femrave për automobilizëm organizuar nga Autoklubi Racing Team dhe Federata e Autosporteve të Kosovës, deputetja e Kuvendit të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra e zuri vendin e tretë.
“Jo vetëm pjesëmarrëse e garës, por edhe fituese e çmimit të tretë në “Garën e Femrave”. Falenderime për organizatorët dhe të gjithë pjesëmarrësit”, ka shkruar ajo në profilin e saj në Facebook.

“Për sensibilizmin e shoqërisë ndaj vozitëseve femra në Kosovë e më gjerë”, ka shpjeguar ajo motivin e pjesëmarrjes në garë.

11039104_903757279695654_4915510421788400080_n

 

10299541_903761569695225_8742362730926781255_n

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here