Dëmtohet flamuri shqiptar në urën e Tërgajes në Malësi

0

Grafiti i Flamurit kuq e zi i cili gjindet në urën e Tërgajes, në Lumin Cem, u dëmtua këto ditë nga dorë e panjohur.

Një vandalizëm i tillë ndaj simbolit kombëtar është provokim ndaj Malësisë, por dhe akt qyqar i atyre që edhe pse në vend të vetë, urrejnë çkado që është shqiptare.

Shqiponja kuqezi ishte punuar nga disa të rinjë para gati tre vitesh dhe sigurisht së shpejti do të ringjyroset. /malesia.org/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here