Delawie – VV-së: Dhuna s’ka vend në Parlament, deputetët të kthehen të votojnë

0

Ambasadori amerikan Greg Delawie e ka komentuar gjuajtjen e gazit lotsjellës në Kuvend nga deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje.

Ai ka thënë se dhuna si mjet politik nuk ka vend në Kosovë. Delawie i bën thirrje deputetëve që ta votojnë sot marrëveshjen.

Më herët tre deputetët e VV’së, Fitore Pacolli, Xhelal Sveçla dhe Sami Kurteshi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here