Deklarata e Kryemadhit, reagon Rama: Doktoresha e shkencave e paska gdhirë

0
Foreign Policy Chief Federica Mogherini (L) during a joint press conference with Albanian Prime Minister Edi Rama (R) in Tirana, on March 3, 2017. Mogherini is on a tour to the Balkan states - a tour that started in Montenegro and will end in Albania - to reassure the countries that the EU remains open for enlargement despite crises in the EU. GENT SHKULLAKU / AFP

Pas deklaratës së kryetares së LSI-së Monika Kryemadhit, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Nëpërmjet një postimi në Twitter Rama ironizon Kryemadhin, duke e cilësuar si “doktoresha e shkencave”, e cila ka gjetur një zgjidhje shkencore për studentët.

Pak më parë, në një deklaratë, Kryemadhi ofroi zgjidhje për 8 kërkesat e studentëve.

“Doktoresha e Shkencave, Monika Kryemadhi, s’paska fjetur mbrëmë si Lul Artisti (që para se t’ia fuste gjumit u la porosi qytetarëve, t’u çonin ushqime e batanije protestuesve)!Ajo e paska gdhirë duke menduar për të shkretët studentë në të ftohtë dhe ka gjetur zgjidhjen shkencore”, shrkuan Rama në Twitter.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here