Deklarata e ashpër e Erdogan për SHBA-të: ‘U përpoqët por e kotë”

0

“Ju u përpoqët të na mashtronit, saqë dërguat mbi pesë mijë maune dhe dy mijë avionë ngarkesash me armë e municione”.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, kritikoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke thënë se ajo është përpjekur ta mashtrojë Turqine duke bashkëpunuar me organizatë terroriste në Siri

Duke folur në një takim të grupit parlamentar të partisë së tij (AK Parti) në Ankara, Erdogan ndër të tjera adresoi edhe deklaratat nga SHBA në të cilat thuhet se “ndihen të shqetësuar për Afrinin”.

“Ku ishit ju kur ne ju përcollëm shqetësimet tona? Ku ishit ju kur ne thamë ‘ejani të pastrojmë organizatat terrorsite‘. Ju na thatë se do të pastronit DEASH-in duke bashkëpunuar me organizatat terrorsite”, theksoi Erdogan, raporton Anadolu Agency (AA).

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here