Deda: Serbia ka institucionalizuar veton në Kosovë

0

 

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje!, Ilir Deda, ka thënë se zbrapsja e Qeverisë së Kosovës për Trepçën flet për institucionalizim të vetes serbe në Kosovë.

“Zmbrapsja e Qeverisë Mustafa -Thaçi për Trepçën e tregon qartë nënshtrimin e Kosovës, dhe sot 7 vjet pas shpalljes së pavarësisë, shihet shumë qartë që Serbia me “procesin historik të Brukselit” e ka institucionalizuar veton në Kosovë”, ka shkruar Deda.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here