Davor Shuker nervozon serbët, po do ndeshje me Kosovën

0

Legjenda e futbollit kroat, Davor Shuker raportohet se është duke përgatitur një miqësore me Përfaqësuesen e Kosovës. Bëhet fjalë për një miqësore luksi ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë. Kjo ide e Shukerit është duke i çmendur serbët të cilët asesi nuk mund të pajtohen me faktin se Kosova mund të luajë miqësoren kundër Kroacisë.

Sidoqoftë, kreu i futbollit serb, Tomislav Karashiq për 24sata.hr ka thënë se një miqësore e tillë nuk do të zhvillohet: “Ne kemi marrëdhënie të mira me Federatën Kroate të Futbollit dhe nuk kemi fakte që Shuker është përfshirë në një organizim të tillë”.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here