Daut Haradinaj: Ushtria punë e kryer, e kemi PO-në e Amerikës

0

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, dhe njëherit anëtari i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Daut Haradinaj, thotë se çështja e krijimit të Ushtrisë së Kosovës është punë e kryer, pasi për këtë çështje është dhënë ‘amini’ nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Këto deklarime Haradinaj i ka bërë një një përgjigje me shkrim për Gazetën Express.

“Ushtria e Kosovës është punë  e kryer, pasi besoj se e kemi bekimin e Amerikës dhe aleatëve të Kosovës”, ka thënë Haradinaj.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here