Crvena Zvezda vjen për futboll në Kosovë

0

Klubi i njohur serb Crvena Zvezda (Ylli i Kuq) do të vijë në Kosovë për një ndeshje miqësore, raporton Koha.net.

Klubi nga Beogradi e ka pranuar ftesën e FK Graçanica për një ndeshje miqësore me 4 maj 2015. Ndeshja do të jetë e karakterit humanitar me moton “Luajmë për bebet e Kosovës”.

Policia e Kosovës pritet të bëjë sigurimin e autobusit prej kufirit në Merdare e deri në Graçanicë dhe për siguri ka dhënë garancinë zëvendëskryeministri i Kosovës, Branimir Stojanoviq dhe kryetari i Graçanicës Vladeta Kostiq.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here