Cilat femra janë më shumë të dhëna pas marrëdhënies seksuale?

0

Portali i njohur “match.com” ka kryer një studim së fundmi lidhur me femrat që bëjnë më shumë seks.

Për studim janë përfshirë plot 6 mijë femra.

Është një stereotip se femrat bjonde kënaqen më shumë në seks dhe bëjnë më shumë nga brenda.

Por studimi tregoi se është mëse e vërtetë që bjondet bëjnë më shumë seks se brunet.

27 përqind e bjondeve mendojnë për seksin disa herë në javë ndërsa brunet ishin 24 përqind dhe 22 përqind zeshkanet.

60 përqind e bjondeve pranuan se e kishin bërë “një të shpejtë”, pra një aventurë për një antë të vetme ndërsa brunet ishin 51 përqind, kokëkuqet 51 përqind dhe 43 përqind zeshkanet.

Bjondet gjithashtu kanë një numër më të lartë partnerësh se femrat e tjera.

Një bjonde kishte mesatarisht 10.1 partnerë, brunet 7.8, flokëkuqet 9.4 dhe zeshkanet 8.2 përqind.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here