Breanne Benson, pornostarja shqiptare

0

Ajo është Breanne Benson, një emër që nuk tingëllon aspak i afërt me shqipen dhe që të krijon idenë se aktorja e njohur e pornos nuk ka asnjë lidhje me Shqipërinë. Por Benson e ka pranuar vet në disa intervista se jo vetëm e ka origjinën nga Shqipëria, por edhe ka lindur në Tiranë, në vitin 1984. Në një intervistë që flet për jetën e aktorëve pornografik, Benosn, thotë se ka ikur nga Shqipëria në vitin 1991. Fillimisht është vendosur në Itali, më pas ka emigruar në SHBA dhe aktualisht jeton në Kaliforni. Këto janë të vetmet detaje që ka dhënë në të gjitha intervistat dhe në faqen personale on-line për origjinën e saj. Thotë se është natyralizuar shumë shpejt me jetën amerikane dhe në gjimnaz ka pasur dëshirë për tu bërë modele. Më pas, Benson ka vendosur të hyjë në kinemanë e dritave të kuq, që nuk ka nam shumë të mirë. Ajo thotë se ka një shpirt të lirë dhe i pëlqen seksi. Kjo është dhe arsyeja pse nuk ka pasur asnjë kompleks në punën dhe karrierën e saj. Ndërsa studimet i ka kryer për psikologji dhe seksologji humane. Fillimisht vetëm ka pranuar të pozojë për revistat erotike në vitin 2003. Ndërsa në vitin 2009 ka pranuar të marrë pjesë në të gjitha skenat që i afrohen me burra. Benson cilësohet edhe si aktore e suksesshme. Ajo është kandiduar katër herë për çmime qe jepen nga shtëpitë e prodhimit të filmave porno si aktorja me skenat më të mira. Aktualisht Breanne Benson numëron 37 filma në karrierën e saj dhe është vlerësuar dhe nga kritika e kësaj fushe.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here