Boshnjaku i palëvizshëm, gjuan me kallashnikov në derën e shtëpisë së një shqiptari në Pejë

0

Një qytetar boshnjak në Pejë është arrestuar pasi që ka shtënë me armë zjarri me ç’rast i ka dëmtuar dy vetura dhe derën e hyrjes së shtëpisë së një qytetari shqiptar. Në vendin e ngjarjes njësiti policor ka gjetur dhe konfiskuar një armë AK-47, dy karikatorë, 32 fishekë të cal.7.62 mm dhe 100 gëzhoja të cal. të njëjtë. Të dyshuarit pas intervistimit, në konsultim me prokurorin i caktohet masa e ndalimit por, për shkak të gjendjes fizike (i palëvizshëm), i njëjti dërgohet në spitalin rajonal në Pejë, nën përkujdesjen policore.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here