Borgjliu e pret me armë

0

Një qytetar nga Prizreni ka shkuar në shtëpinë e borgjliut që t’i kërkojë borgjin por në vend të kthimit të parave që i kishte borgj, borgjliu ia ka drejtuar armën. Më pas Policia e Kosovës e ka bastisur shtëpine e borgjliut dhe aty ka gjetur dhe konfiskuar një pushkë automatike AK/47 me 29 fishekë të kalibrit 7.62mm dhe një pushkë ajrore. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar dhe rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here