Boksierja Donjeta Sadiku humbi sot në Lojērat Olimpike Tokio 2020

0
Donjeta Sadiku pësoi humbje nga Caroline Depuis e Britanisë së Madhe, kategoria 57 – 60 kg.
Depuis është kampione olimpike për të reja dhe finaliste e turneut kualifikues evropian për Tokio 2020.
Të pranishëm për ta përkrahur Donjetën ishin edhe drejtuesit e KOK-ut në krye me presidentin Ismet Krasniqi, megjithatë kjo nuk ndikoi për të arritur një rezultat pozitiv.
Sidoqoftë pjesëmarrja në Lojërat Olimpike do të jetë një përvojë e madhe dhe me vlerë për të.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here