Boksieri shqiptar Haxhi Krasniqi nuk kursen as ushtrimet me zjarr (foto)

0

Boksieri shqiptar Robin Krasniqi po përgatitet maksimalisht për duelin e titullit botëror. Ai është duke u stërvitur fort për duelin që do të jetë në mars, dhe për këtë s’po kursen asgjë nga vetja, madje as zjarrin.

Ndeshja për titullin WBA të botës, në kategorinë gjysmë të rëndë do të mbahet në 21 mars këtë vit,  përballë kampionit gjerman Jurgen Brahmer.

“Kjo nuk është vetëm një ndeshje sporti për mua,. Për të fituar titullin e botës kam sakrifikuar shumë deri tani dhe dua të shkruaj histori, ndaj lufta e 21 marsit është shumë më shumë se një duel boksi”, është shprehur më parë

boksieri.

ffffffffff

 

Krasniqi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here