Bleona: Iva Tiço fle me burra të martuar për një vend pune

0

Duket se debati i mbrëmshëm në Opinion që hynte në vazhdën e hatërmbetjes dhe ofendimeve të nisura vitin e kaluar, ka lënë gjurmë të pashlyeshme për Bleonën.

Kjo e fundit ka vazhduar të merret edhe sot me gazetaren Iva Tiço duke u lëshuar në ofendime të rënda pa ngurruar ta krahasojë atë me një thes plehrash.

Më poshtë një pjesë e reagimit të Bleonës.

E dashur #K*rva ? #Xitele @IvaTico! E pane te gjthe mbreme qe nuk kishe guxim jo te me ktheje pergjigje po as te me shikoje drejt ne sy!!!Por meqe jeta nuk eshte treguar dhe aq “bujare me ty” dhe ti “po vdes” te kesh pak vemendje nga fama ime, e vetmja zgjidhje per mua, eshte qe te ulem per 5 minuta ne nivelin tend qe te te sqaroj per cdo pike te ” reagimit tend eskluziv ” ne newsbomb! 

1 “LereMallin bej palester ” te grantoj me jeten time qe ASNJEHERE ne jeten time nuk kam bere asnje lloj droge! 

2 “Menderen” time asnjeri me dy sy ne balle nuk e #shan – po dhe #ArjanÇani ma #Çan!! 3 Te garantoj qe menderja ime eshte 100% me e bukur se sa e jotja dhe defintivisht 1000% me e bukur se sa e #Çanit! Po ti nuk ke faj ne kete pike sepse #bytha per ty ka qene nje pike e rendesishme e karrieres tende,(nese do ta quajme qe ke nje te tille) sepse nuk ke lene burre te martuar #PA #FJETUR #ME #TE qe te mbash vendin e punes!Kete e di cdo njeri qe te njef nga afer, jo vetem une , keshtu qe nese emrat I ke harruar, do jem shume e lumtur te ti kujtoj se kur arrike moshen 37VJEC”(GJITHMONË SIPAS TEJE)paske nje memorje te jashtezakoneshme!!!

E meqe jemi tek mosha me matematiken paske qene cope cope ne shkolle, sepse ngado qe ta kthesh nuk te del llogaria: ” Bleona eshte Moshe me mua” the ne emisionin e nentorit ne opinion. 

Kam te paketen 10 deshmitare , te ftuarit e emisionit te djeshem, dhe asistentet w kameramanet qe ishin aty mbas emisionit, kur une te pyeta: ” Kurk ke lindur ti Iva” -pergjigjja jote ishte:1976! 

Une NUK KAM LINDUR NE 1976 dhe nje gje eshte super e sakte dhe e sigurte: 

UNE NUK JAM 37 vjec!! Nderkohe qe ti je 39 !!!!

Po kjo nuk eshte fare me rendesi sepse une do behem 37,47,57dhe 67 dhe prape do jem Bleona e do vazhdoj te kendoj,ndersa ti do vazhdosh te hedhesh balte mbi suksesin & sakrficen time dhe te cdo kujt tjeter qe te del perpara,ne menyre qe te justifikosh deshtimin tend ne jete,dhe te ngushellosh veten kur shifesh ne pasqyre!

Gazetaret ne te gjithe boten flasin me fakte nderkohe qe ti flet me thashetheme sepse ti ka errur syte deshperimi!!!

Per me shume lexo ne Facebook !!! /Prive.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here