Bie zjarr në fermë, digjen 15 lopë zjarrfikëset arrijnë me vonesë

0

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë mbrëmjen e sotme një fermë blegtorie ne fshatin Torrovicë të Lezhës.

Mësohet se zjarri ka rënë në fermën e Preng Jakut, ndërsa si pasojë e flakëve kanë ngordhur rreth 15 krerë lope, pesë krerë dele dhe 10 krere derra

Raportohet se shkak I rënies së zjarrit ka qenë një shkëndijë elektrike, ndërsa zjarrfiksët kanë mbërritur me vonesë në vendngjarje për shkak të terrenit të vështirë malorë.

Në vendngjarje kanë mbërritur edhe forcat e policisë që kanë nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave te plota të ngjarjes.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here