Berisha: Meta jep dorëheqjen. Kreu i Kuvendit: E dhashë një herë për Shkëlzenin!

0

Pas bllokimit të seancës parlamentare nga ana e Partisë Demokratike, Kuvendi ka nisur punimet, por sërish situata është tensionuar pas marrjes së fjalës nga ana e ish-kryeministrit Sali Berisha. Ky i fundit i ka kërkuar dorëhqjen kreut të Kuvendit Ilir Meta, duke e akuzuar se ka lidhje me planin për vrasjen e deputetit Tom Doshit.

Mes ish-kryeministrit dhe kreut të Parlamentit ka pasur akuza, polemika dhe debate deri diku dhe qesharake, që kanë shkaktuar të qeshura në sallë.

Në momentin që Berisha i ka thënë Metës largohu, ky i fundit i ka thnë: “E dhashë një herë dorëhqjen, nuk e jap për herë të dytë për Shklëzen Berishën”.

Shqip

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here