Berisha: Ky akt është një krim horror, një vrasje e pabesë

0

Ndaj vrasjes së mbrëmshme të dy turistëve çek, ka reaguar edhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha. Ai në një postim në Facebook ka thënë se ky akt është një krim horror, një vrasje e pabesë, e njëjtë me një akt kanibalesk.

Ky është postimi i plotë i Berishës në Facebook:

Nje vrasje e pabese, nje krim horror, i njejte me nje akt kanibalesk!

Vrasja mbremshme e dy turisteve çek eshte atentat i rende ne moralin, virtutin e mikpritjes dhe kodin e saj.Ky akt eshte nje krim horror, nje vrasje e pabese, e njejte me nje akt kanibalesk. Duke shprehur ngushllimet me te sinqerta familjeve te viktimave, ju bej thirrje qytetareve te Prekalit dhe te te gjithe zones te informojne Prokurorine per çdo te dhene qe kane per kete ngjarje qe ka tronditur kaq thelle sot shqiptaret.

I kerkoj qeverise te trefishoje shumen dhe te japi çdo garanci tjeter per personin apo personat qe do japin informacionin e sakte per autoret e kesaj vrasje, qe na ben te skuqemi sot te gjithve, si dhe vendndodhjen e tyre! sb

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here