Bashkëshortja e Sami Lushtakut e quan “misionar të Serbisë” dëshmitarin e procesit gjyqësor

0

Feride Lushtaku, bashkëshortja e kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtakut, ka reaguar pas dënimit prej 12 vjet burg që i shqiptoj gjykata bashkëshortit të saj një ditë më parë.

Përmes një postimi në Facebook ajo ka shprehur pakënaqësinë e saj me këtë dënim duke i quajtur gënjeshtra të montuara faktet që quan në dënimin e burrit të saj, raporton ‘Zëri’.

Lexojeni të plotë postimin e Feride Lushtakut:

“Forcën dhe krenarin tënde smund ta mposht as ky dënim i pamerituar. Një fjalëe urt popullore thot ‘buka jote të vret’ e sot po bindem që kjo qenka e vërtetë . Turp Jetullah Behrami për gënjeshtrat që ja montove gjith familjes ton, dikur ishe miku ynë e sot zgjodhe të jesh armiku ynë me dëshmi të rrejshme. E përfundove “Misionin e Serbis”. Mos i thuaj vetit Shqipëtar”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here