Barcelona – Real Madrid 3:0

0

Barcelona ka mposhtur Real Madridin në garë për tre futbollistë, Neymar, Luis Suarez e tani edhe Paul Pogba, raporton lajmi.net

Barcelona dhe Real Madrid janë rivalë në fushën e lojës, por edhe jashtë saj në tregun e futbollistëve.

E në vitet e fundit, katalanët kanë dalë fitimtar në garë për transferimin e  disa yjeve të mëdhenj. Neymar nënshkroi me Barcelonën edhe pse kërkohej edhe nga Real Madrid.

Njësoj përfundoi edhe rasti i sulmuesit tjetër, Luis Suarez.

Kurse, tani raportohet se edhe mesfushori i Juventusit, Paul Pogba do të nënshkruajë në Camp Nou në verën e vitit 2016, përkundër faktit se kërkohej nga Los Blancos.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here