Barcelona fiton ndaj River Plates, është klubi më i mirë në botë

0

Me dy golat e Luis Suarezit dhe me një të Lionel Messit Barcelona e ka fituar Kupën e Botës për Klube. Katalonasit luajtën të dielën kundër kampionit argjentinas River Plate. Ndeshja mbaroi 3-0.

Në fakt goli i Messit ka ngjallur dyshime nëse ishte i rregullt apo jo.

Barcelona gjatë tërë ndeshjes ishte skuadër që e tregoi dominimin e saj.

Bacelona, kampion i Champions League, u ndesh me River Platen, që ka ardhur në Kupën Boterore të Klubeve, si fitues i Libertadores Cup.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here