Ballist Morina kërkon lirimin për festat e fundvitit

0
Ballist Morina kërkon nga Gjykata lirimin me rastin e festave të fundvitit.
Në kërkesën depozituar në Gjykatën e Lartë avokati kërkon lirimin e Morinës dhe hetimin e tij me masë më të butë përfshi dhe detyrim paraqitje apo mbikëqyrjen elektronike.
Mësohet se javën e ardhshme pritet që Gjykata e Lartë të shqyrtojë këtë kërkesë.
Ballist Morina u arrestua më 7 tetor nga komisariati numër një në Tiranë, një ditë para ndeshje Shqipëri-Serbi të luajtur në Elbasan Arena. Në momentin e ndalimit atij ju gjetën dy pistoleta pa leje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here