Babai rreh djalin e bën për koma, vetëm pse nuk i bëri detyrat

0

Një djalë gjashtëvjeçar është në koma pasi ai thuhet se është rrahur nga babai i tij për moskryerjen e detyrave të shtëpisë. Policia ka arrestuar babanë e gjashtëvjeçarit, Mehmet Ali Y, shkruan Daily Mail

Ai është akuzuar për rrahjen e dhunshme të djalit të vogël, të quajtur Mertcan Y., me tub metalik të një fshese sepse ai nuk kishte bërë detyrat e shtëpisë.

Fqinjët kur arritën në vendin e ngjarjes panë djalin pa ndjenja pas rrahjes derisa e dërguan në spitalin shtetëror.

Nëna e Mehmet Ali Y, e quajtur Halide O., tha se edhe atë e rrihte çdo ditë, për këtë arsye edhe u divorcua.

“Burri im më rrihte çdo ditë. Unë parashtrova një ankesë kundër tij, por ai kërcënoi të më vriste, kështu që tërhoqa ankesën time”.

Ai tani gjendet në kujdes intensiv për shkak të lëndimeve të rënda në kokë dhe fytyrë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here