Babai i analistit Halil Matoshi i bën 99 vjet VIDEO

0

Babai i analistit Halil Matoshi i ka mbushur 99 vjet jetë. “Sot baba jone Hazir Hajdin Matoshi (1916) i mbush 99 vjet. Ndonse i randuem p’ej moshe ai ende fjalen e ka pishe dhe na ban drite: Me rrnue per me kallxue! Hazir Hajdin Matoshi, pjesemarres ne luften e Kikes dhe ne ate te Gjilanit 1944, me rastin e ditelindjes se 99-te te tiij.”, ka shkruar ai. Matoshi ka postuar edhe një video ku plaku ka dhënë intervistë për televizionin Dasma.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here