Atentat në Laprakë, vritet një vajzë, plagoset rëndë një i ri

0

Teksa ka kaluar rreth një orë nga të shtënat me armë që u regjistruan në zonën e Laprakës, të tjera detaje janë zbardhur lidhur me viktimën dhe të plagosurin.

Është mësuar se dy të rinjtë ishin prej pak kohësh në një lidhje me njëri-tjetrin dhe ata kanë rënë pre e një atentati, pasi në drejtim të mjetit ku ndodheshin është qëlluar me breshëri plumbash.

Mbi të rinjtë kanë qëlluar dy persona, të cilët kanë qenë të maskuar dhe po lëviznin në këmbë jashtë makinës “Mercedes Benz A Class” me ngjyrë gri, ku ata ndodheshin.

Plumbat kanë prekur edhe automjete të tjera që ishin pranë vendit të ngjarjes, ndërsa ngjarja mund të kishet përmasa edhe më tragjike.

Gjithashtu, janë zbardhur edhe emrat e plotë të viktimës dhe djalit të plagosur. Ata janë Griselda Gjinkola, e cila ndërroi jetë në spital dhe 23-vjeçari Erjon Benga.

Pak pas ngjarjes, një ambulancë i transportoi dy të rinjtë në spital dhe në ato momente vajza ishte ende në gjendje vitale, por fatkeqësisht ndërroi jetë më vonë, ndërsa i riu ndodhet në koma.

17-vjeçarja ka marrë një plumb në kokë që ka rezultuar fatal për të, ndërsa 23-vjeçari është plagosur me plumb në shpatull.

Policia e ka pasur të vështirë të identifikojë dy të rinjtë pasi ata u paraqitën në spital pa mjete identifikimi, por edhe sepse kishin marrë plumba në fytyrë.

Ndërkohë, zona ku ka ndodhur ngjarja është midis disa pallateve dhe jo shumë e ndriçuar, dhe kjo ka ndihmuar në arratisjen e autorëve të atentatit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here