Arrestohet për shkak se u martua me një vajzë nën moshën 16 vjeqare

0

Në Skënderaj është arrestuar një qytetar nën akuzën se ka krijuar lidhje bashkëshortore me femër të mitur. Rastin e ka deneoncuar prindi i vajzës i cili është ankuar se një qytetar ia ka marrë vajzën e tij të moshës nën 16 vjeçare. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në burg. Ndërkaq vajza e mitur sipas policisë “me dëshirën e saj është dërguar te prindërit e saj”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here