Arrestohet ish-kryetari i Serbisë-Malit të Zi

0

Kryetari i Këshillit politik të Partisë Demokratike të Socialiste (DPS) Svetozar Maroviq është arrestuar sot në mëngjes në Podgoricë, njofton gazeta malazeze Vijesti.

Svezozar Maroviq më herët ka qenë kryetar i bashkësisë shtetërore Serbia dhe Mali i Zi e ë pas ka ushtruar disa funksione politike në Mal të Zi. Ka qenë edhe kryetar i Parlamentit malazez, transmeton Koha.net, përcjell Express.

Maroviq është arrestuar me urdhër të prokurorit shtetëror special.
Në Budva, Mal të Zi më herët ishin arrestuar djali dhe vëllai i Svetozar Maroviqit të dyshimtë për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here